Strona główna  |  Wydania cyfrowe  |  Reklama  |  Kontakt

 
Aktualności

»


PERSONALIA
Zmiany w Poland Convention Bureau

27 maja 2026 r. Aneta Książek, dotychczasowa kierowniczka Biura Spotkań i Wydarzeń – Poland Convention Bureau, działającego w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej, objęła stanowisko jego dyrektorki. Zmiana jest związana z reorganizacją struktur POT.

Aneta Książek jest związana z Polską Organizacją Turystyczną od wielu lat. W latach 2008–2018 pracowała jako główna specjalistka ds. konferencji. W 2015 roku przez 10 miesięcy realizowała zadania w Zagranicznym Ośrodku POT w Brukseli, zajmując się promocją turystyki oraz sektora spotkań. Funkcję kierowniczki Biura Spotkań i Wydarzeń – Poland Convention Bureau pełniła od grudnia 2022 roku.

Stopniowo przygotowujemy się do jubileuszu 25-lecia Poland Convention Bureau, które przypadnie w 2027 roku – mówi Aneta Książek. – Przez ćwierć wieku przemysł spotkań w Polsce przeszedł znaczną transformację, przekształcając się z niszowego sektora w ważny element gospodarki narodowej a jednym z kluczowych elementów tej przemiany było powstanie nowoczesnych obiektów konferencyjnych i wystawienniczych, a także powołanie miejskich i regionalnych convention bureaux oraz branżowych organizacji. To duma być częścią tej przemiany, a jednocześnie duża odpowiedzialność za naszą przyszłość. Zadaniem zespołu Poland Convention Bureau POT na przyszłe lata będzie utrzymanie pozycji lidera w Europie Centralnej poprzez promocję i współpracę międzynarodową, a także rozwijanie mechanizmów wsparcia dla pozyskiwania spotkań i wydarzeń. Dziękuję kierownictwu POT za umożliwienie mi kontynuacji tej misji – dodaje.

Obecnie zespół Poland Convention Bureau, oprócz Anety Książek, tworzą: Magda Mazgaj i Jarosław Marciuk, pełniący funkcje głównych specjalistów ds. marketingu, a także Wojciech Norkowski, który od początku 2026 roku pracuje w PCB jako ekspert.

Źródło: materiały prasowe, oprac. OM

2026-06-01 10:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Ludzie branży

»

Artur Trukawiński
Dyrektor Arche Nałęczów


„Najbardziej fascynuje mnie otwieranie hoteli, a każda nowa lokalizacja to inne okoliczności i wyzwania...”

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

»


        
Napisz do nas

»

Newsletter

»

Zamów newsletter