Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


TRANSPORT
ECTAA dalej walczy o zwroty za niewykorzystane bilety lotnicze

ECTAA i organizacja eu travel tech od początku kryzysu apelują do linii lotniczych, by zwróciły pieniądze za bilety niewykorzystane z powodu pandemii. Dotyczy to zarówno transakcji B2B, jak i B2C.

 

Choć od początku kryzysu wywołanego przez pandemię mija rok, kilka linii lotniczych nadal odmawia zwrotu pieniędzy lub go opóźnia. Co więcej, wiele z nich nawet nie rozpatruje wniosków o oddanie środków. To stawia biura podróży akredytowane przez IATA pod dużą presją finansową, bo one również nie mają możliwości zwrócenia wpłat swoim klientom. Sytuacja szkodzi nie tylko pasażerom, poważnie uderza również w dobre imię przedsiębiorców, co więcej, utrudni odbudowę zaufania do branży w przyszłości.

Od początku kryzysu ECTAA i organizacja eu travel tech prosiły urzędy ochrony konkurencji o uzależnienie udzielania pomocy państwowej liniom od refundowania przez nie kosztów. Tak się niestety nie stało. Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA mówi, że spychanie strat na konsumentów, to ogromny błąd z punktu widzenia konkurencyjności i ochrony praw konsumentów. - To się musi zmienić – dodaje. MG

2021-02-24 09:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

10 minut z... A&A Agencja

O to co trzyma klientów przez lata przy jednej agencji i najważniejsze źródła sukcesu pytamy Joannę Tkaczyk i Joannę Parapurę zarządzające A&A Agencją.

Ostatni rok zweryfikował założenia biznesowe wielu firm i pokazał jak niestabilne mogą być nasze plany wobec rzeczywistości, na którą nie mamy żadnego wpływu. W dzisiejszej sytuacji trwającej pandemii trudno mówić o trwałych założeniach biznesowych. Trzeba dynamicznie reagować na zmieniający się rynek i nieustannie poszerzać swoje kompetencje. Rozszerzyliśmy działalność, aby wesprzeć zablokowane ścieżki eventowe i staramy się to trudne doświadczenie wykorzystać jako szansę na przyszłość. Przetrwać ten trudny czas i wrócić do stabilnego rozwoju – oto nasze założenia na najbliższy czas.

Newsletter

»

Zamów newsletter