Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


KORONAKRYZYS
Lockdown przedłużony, organizatorzy spotkań i targów pytają rząd o wsparcie

14 kwietnia 2021 roku minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu lockdownu do 3 maja. Przedstawiciele Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń / TUgether spotkali się w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii z Podsekretarz Stanu Olgą Semeniuk.


Tematem spotkania była kwestia dodatkowej pomocy dla branży MICE w związku z przedłużeniem obowiązujących obostrzeń. Jak mówi Małgorzata Musiał-Bzowska, Sekretarz Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, rząd nie ma zmiaru wprowadzać dodatkowych form wsparcia dla zamkniętych branż, ponad to, co już zaoferował.

Sektor MICE liczył, że poza przedłużeniem tarczy branżowej minimum o maj oraz umorzeniem dla branż najbardziej poszkodowanych podatku od pomocy PFR, mechanizm tarczy finansowej będzie przedłużony o kolejne miesiące. O pracach nad tym tematem i uruchomieniem 30 mld na ratowanie przedsiębiorstw informował premier Mateusz Morawiecki podczas swojej konferencji prasowej 1 kwietnia 2021 r.

Przedstawiciele sektora spotkań dowiedzieli się też, że na liście dodatkowych PKD dodanych do marcowo-kwietniowej tarczy branżowej nie znajdą się kody 73.11.Z (agencje eventowe), czy 52.29C (spedycja targowa)” . Strona rządowa tłumaczyła, że nie jest w stanie pomóc wszystkim, a pomoc ma być kierowana do strategicznych i najbardziej dotkniętych obszarów gospodarki.

Przedsiębiorcy ciągle czekają na wdrożenie i szczegóły pomocy ogłoszonej przed Wielkanocą, czyli warunkowego stuprocentowego umorzenia tarczy finansowej 1.0, co zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w listopadzie. Tu jednak nadal niewiadomą pozostaje forma opodatkowania umorzonej kwoty subwencji, istnieje obawa że za udzieloną subwencję na utrzymanie działalności i pracowników, przedsiębiorcy odnotowujący straty po roku obciążeń i szczątkowych przychodów będą musieli zapłacić 20 proc. podatku od darowizny. Drugą sprawą  jest przedłużenie na marzec i kwiecień 2021 r. tarczy branżowej, co zostało ogłoszone przed świętami. Nadal jednak brakuje rozporządzenia do tej tarczy, zatem wnioski w ZUS i WUP nie zostały nawet jeszcze uruchomione.

 

2021-04-19 09:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

10 minut z... A&A Agencja

O to co trzyma klientów przez lata przy jednej agencji i najważniejsze źródła sukcesu pytamy Joannę Tkaczyk i Joannę Parapurę zarządzające A&A Agencją.

Ostatni rok zweryfikował założenia biznesowe wielu firm i pokazał jak niestabilne mogą być nasze plany wobec rzeczywistości, na którą nie mamy żadnego wpływu. W dzisiejszej sytuacji trwającej pandemii trudno mówić o trwałych założeniach biznesowych. Trzeba dynamicznie reagować na zmieniający się rynek i nieustannie poszerzać swoje kompetencje. Rozszerzyliśmy działalność, aby wesprzeć zablokowane ścieżki eventowe i staramy się to trudne doświadczenie wykorzystać jako szansę na przyszłość. Przetrwać ten trudny czas i wrócić do stabilnego rozwoju – oto nasze założenia na najbliższy czas.

Newsletter

»

Zamów newsletter