Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


RAPORTY
Pandemia a branża spotkań w Gdańsku

Gdansk Convention Bureau, działające w ramach Gdańskiej Organizacji Turystycznej, opracowało zestawienie dla liczby spotkań biznesowych w Gdańsku w 2020 roku. Co z niego wynika?


Łącznie liczba spotkań biznesowych w Gdańsku spadła rok do roku aż o 75%. Dla Województwa Pomorskiego ten wskaźnik wynosi 78%. To oznaczało spadek liczby uczestników wydarzeń odpowiednio o 76% i 78%. W pozostałych kategoriach różnice nie są tak wyraźne. Praktycznie niezmienny pozostał wskaźnik sezonowości. Tradycyjnie najbardziej konferencyjne są miesiące wiosenne i jesienne, a najmniej letnie.

- Potwierdza się, że branża turystyczna jest najbardziej poszkodowaną przez COVID-19 gałęzią gospodarki. Turystyka biznesowa ucierpiała jeszcze bardziej niż indywidualna. Konferencje, spotkania, wykłady czy warsztaty nie tylko poszerzały wiedzę, ale dawały miejsca pracy i zarobek tysiącom osób - podsumowuje Łukasz Wysocki, Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

2021-04-20 09:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

10 minut z... A&A Agencja

O to co trzyma klientów przez lata przy jednej agencji i najważniejsze źródła sukcesu pytamy Joannę Tkaczyk i Joannę Parapurę zarządzające A&A Agencją.

Ostatni rok zweryfikował założenia biznesowe wielu firm i pokazał jak niestabilne mogą być nasze plany wobec rzeczywistości, na którą nie mamy żadnego wpływu. W dzisiejszej sytuacji trwającej pandemii trudno mówić o trwałych założeniach biznesowych. Trzeba dynamicznie reagować na zmieniający się rynek i nieustannie poszerzać swoje kompetencje. Rozszerzyliśmy działalność, aby wesprzeć zablokowane ścieżki eventowe i staramy się to trudne doświadczenie wykorzystać jako szansę na przyszłość. Przetrwać ten trudny czas i wrócić do stabilnego rozwoju – oto nasze założenia na najbliższy czas.

Newsletter

»

Zamów newsletter