Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


KURSY
Rusza Akademia SKKP. Zaprasza na kursy z cyklu Zarządzanie branży MICE

Na platformie edukacyjnej AKADEMIA SKKP ONLINE udostępniono już pierwsze kursy, kierowane zarówno do osób zaczynających karierę w branży MICE (bezpłatnie) jak i do kadry kierowniczej (odpłatnie). Łącznie to 10 szkoleń.


Pierwszy kurs pt. „Charakterystyka rynku spotkań w Polsce i na świecie po pandemii” prowadzony przez Annę Górską jest wprowadzeniem do zagadnień i wiedzy o branży MICE w ujęciu lokalnym i globalnym. Jego celem jest opanowanie podstawowej terminologii i poznanie zasad współpracy pomiędzy interesariuszami rynku spotkań w nowej rzeczywistości post COVID-19.  Kurs nagrany jest w prezentacji PowerPoint i jako materiały pomocnicze wykorzystano w nim video i krótkie filmiki, ilustrujące wybrane elementy sektora spotkań. W charakterze case study przedstawiono międzynarodowy kongres ICCA 2020 jako modelowy przykład wydarzenia  hybrydowego. Uzupełniłem kursu jest część praktyczna – warsztat.

Program kursu podzielony jest na 3 części i poruszono w nim poniższe tematy:

  • Rodzaje wydarzeń: definicje, struktura, rynek. Omówiono co to jest przemysł spotkań w nomenklaturze polskiej i światowej.
  • Podmioty w segmencie MICE (PCO, AMC, DMC, CVB, POT/PCB i in). Definicje, zadania. Specyfika kongresów stowarzyszeń.
  • Najważniejsze organizacje branżowe w Polsce i na świecie
  • Polska w światowych rankingach. Statystyki, rankingi ICCA i UIA oraz ich znaczenie.
  • Cele organizacji wydarzeń
  • Rola i wartość przemysłu spotkań: społeczne, naukowe, ekonomiczne i promocyjne
  • Krajobraz MICE po pandemii.  Światowe trendy i zmiany w organizacji spotkań w przyszłości. 

Do kursu dołączono materiały do samodzielnego przestudiowania takie jak: Raport Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce 2020 POT, Poland Events Impact, ICCA Statistical Report 2019 (w jęz. ang.), JMIC Manifest (w jęz. ang.)

Każdy kurs kończy się testem kompetencyjnym oraz wydaniem certyfikatu ukończenia szkolenia. Cały cykl szkoleń został podzielony tematycznie tak, aby wraz z raportami i opracowaniami udostępnianymi na platformie online, stanowiły kompendium wiedzy o branży MICE. Po ukończeniu i pozytywnym zaliczeniu wszystkich 10 kursów, otrzymuje się certyfikat Event Managera.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy zarejestrować się na platformie edukacyjnej Akademia SKKP online www.akademia.skkp.org.pl i po otrzymaniu linku do aktywacji, można brać udział w kursach w dowolnym, wybranym czasie.

Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Dodatkowych informacji udziela:

Anna Górska, Kierownik Projektu

Symposium Cracoviense Doradca Zarządu

ICCA Board Member

Wiceprezes Zarządu ds. Współpracy Międzynarodowej SKKP

E-mail: anna.gorska@skkp.org.pl; tel. + 48 664 411 429

2021-04-28 09:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

10 minut z... A&A Agencja

O to co trzyma klientów przez lata przy jednej agencji i najważniejsze źródła sukcesu pytamy Joannę Tkaczyk i Joannę Parapurę zarządzające A&A Agencją.

Ostatni rok zweryfikował założenia biznesowe wielu firm i pokazał jak niestabilne mogą być nasze plany wobec rzeczywistości, na którą nie mamy żadnego wpływu. W dzisiejszej sytuacji trwającej pandemii trudno mówić o trwałych założeniach biznesowych. Trzeba dynamicznie reagować na zmieniający się rynek i nieustannie poszerzać swoje kompetencje. Rozszerzyliśmy działalność, aby wesprzeć zablokowane ścieżki eventowe i staramy się to trudne doświadczenie wykorzystać jako szansę na przyszłość. Przetrwać ten trudny czas i wrócić do stabilnego rozwoju – oto nasze założenia na najbliższy czas.

Newsletter

»

Zamów newsletter