Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


AKTUALNOŚCI
Polska dla organizatorów spotkań i wydarzeń – „HeadQuarters” publikuje raport

28 kwietnia 2021 r. w belgijskim magazynie branżowym „HeadQuarters” ukazał się 18-stronicowy raport o Polsce, przygotowany dla międzynarodowych organizatorów spotkań i wydarzeń w nawiązaniu do nowych trendów związanych z oddziaływaniem Covid-19


Jest to pierwsza tak obszerna publikacja dotycząca oferty Polski uwzględniająca nowe trendy w przemyśle spotkań i transformacji rynku w wyniku pandemii.  W publikacji zawarto takie tematy jak: bezpieczeństwo organizacji spotkań i prowadzone przez POT programy certyfikacji obiektów noclegowych i konferencyjnych (Obiekt Bezpieczny Higienicznie i Bezpieczny Obiekt MICE), katalog Poland Online Site Inspection, prezentacja miast, w których funkcjonują convention bureaux, a także informacje o wartości ekonomicznej przemysłu spotkań w Polsce w 2020 roku i najważniejszych obiektach kongresowych.  

Nie zabrakło również informacji o Programie Ambasadorów Kongresów Polskich, inteligentnych specjalizacjach miast, udanych realizacjach przeprowadzonych stacjonarnie, online i hybrydowo oraz o nowościach: Varso Tower – znajdującym się w Warszawie najwyższym budynku w UE,  Orientarium w łódzkim ZOO czy ogłoszonym w marcu br. Protokole Kraków Network, stanowiącym zbiór dobrych praktyk i rekomendacji dostosowanych do postpandemicznej rzeczywistości.

– Ostatnie miesiące zmieniły świat spotkań branżowych na całym świecie. Chociaż żyjemy w tzw. nowej normalności, to spotkania twarzą w twarz pozostaną kluczowe, jeśli chodzi o wymianę wiedzy, doświadczeń czy nawiązywanie relacji. Jesteśmy tego świadomi, dlatego wraz z Poland Convention Bureau prowadzimy projekty promujące ofertę Polski na arenie międzynarodowych spotkań i wydarzeń.  Bruksela jest trzecim – po Nowym Jorku i Waszyngtonie – najliczniej zamieszkanym miastem przez obcokrajowców, którzy zatrudnieni są tu jako eksperci w międzynarodowych stowarzyszeniach, organizacjach i korporacjach oraz instytucjach unijnych. Współpraca z wydawcą magazynu Headquaters zaowocowała przygotowaniem obszernego materiału, który razem z newsletterem dotrze do 5 tysięcy kluczowych decydentów z międzynarodowych stowarzyszeń, korporacji, AMC, PCO i instytucji rządowych. Jest to sposób na podtrzymanie relacji biznesowych oraz edukację w tak trudnym dla wszystkich czasie – powiedziała Dominika Szulc, dyrektor ZOPOT w Brukseli.

Raport zostanie wykorzystany w działaniach Poland Convention Bureau oraz udostępniony miejskim i regionalnym convention bureaux jako dodatkowy materiał promocyjny.

Dodatek powstał z inicjatywy Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli we współpracy z Poland Convention Bureau, które odpowiedzialne było za merytoryczne przygotowanie materiału.

Raport jest dostępny na stronie internetowej HeadQuarters.

2021-04-30 10:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

10 minut z... A&A Agencja

O to co trzyma klientów przez lata przy jednej agencji i najważniejsze źródła sukcesu pytamy Joannę Tkaczyk i Joannę Parapurę zarządzające A&A Agencją.

Ostatni rok zweryfikował założenia biznesowe wielu firm i pokazał jak niestabilne mogą być nasze plany wobec rzeczywistości, na którą nie mamy żadnego wpływu. W dzisiejszej sytuacji trwającej pandemii trudno mówić o trwałych założeniach biznesowych. Trzeba dynamicznie reagować na zmieniający się rynek i nieustannie poszerzać swoje kompetencje. Rozszerzyliśmy działalność, aby wesprzeć zablokowane ścieżki eventowe i staramy się to trudne doświadczenie wykorzystać jako szansę na przyszłość. Przetrwać ten trudny czas i wrócić do stabilnego rozwoju – oto nasze założenia na najbliższy czas.

Newsletter

»

Zamów newsletter