Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


PRAWO
Umorzenia z tarczy PFR zwolnione z podatku

W opublikowanej przez rząd Aktualizacji Planu Konwergencji zamieszczono zapis dotyczący pomocy z tarczy PFR, o który apelowali również przedstawiciele branży MICE.


Pod koniec kwietnia rozpoczął się proces umarzania wsadów własnych, jakie przedsiębiorcy dołożyli do pomocy oferowanej przez PFR. Firmy domagały się, aby zwolnić ich z podatku dochodowego od umorzonych kwot. Teraz już wiadomo, że ich postulaty zostały wzięte pod uwagę.

W ramach tarczy PFR udzielono pomocy na kwotę 61 mln zł, z czego 40 mld zostanie umorzonych. Podatek od tej kwoty wynosiłby od 3 do 7 mld zł – wynika z zapisów zawartych w Aktualizacji Planu Konwergencji.

Aktualizacja Planu Konwergencji to dokument, w którym państwa członkowskie Unii Europejskiej raportują władzom wspólnoty działania w obszarze finansów publicznych.

2021-05-04 10:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

10 minut z... A&A Agencja

O to co trzyma klientów przez lata przy jednej agencji i najważniejsze źródła sukcesu pytamy Joannę Tkaczyk i Joannę Parapurę zarządzające A&A Agencją.

Ostatni rok zweryfikował założenia biznesowe wielu firm i pokazał jak niestabilne mogą być nasze plany wobec rzeczywistości, na którą nie mamy żadnego wpływu. W dzisiejszej sytuacji trwającej pandemii trudno mówić o trwałych założeniach biznesowych. Trzeba dynamicznie reagować na zmieniający się rynek i nieustannie poszerzać swoje kompetencje. Rozszerzyliśmy działalność, aby wesprzeć zablokowane ścieżki eventowe i staramy się to trudne doświadczenie wykorzystać jako szansę na przyszłość. Przetrwać ten trudny czas i wrócić do stabilnego rozwoju – oto nasze założenia na najbliższy czas.

Newsletter

»

Zamów newsletter